وبلاگ ویکی نیکی

ویکی نیکی مرجع معرفی موسسات خیریه در ایران

اعلام فراخوان پنجمین جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری»

فراخوان پنجمین جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری» به منظور اشاعه و فرهنگ سازی هر چه بهتر سنت حسنه وقف و خلق آثار ماندگار هنری اعلام شد.

حجت الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: فراخوان پنجمین جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری» به منظور اشاعه و فرهنگ سازی هر چه بهتر سنت حسنه وقف و خلق آثار ماندگار هنری اعلام شد.

وی افزود: در این راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بخش هنرهای تجسمی این جشنواره را در سه رشته نقاشی، کاریکاتور و تصویرسازی برگزار می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان به محورهای این جشنواره اشاره و بیان کرد: وقف امور خیریه، نیکوکاری، نقد بر موقوفه خواری، فرهنگ‌سازی وقف مشارکتی، فرهنگ‌سازی وقف خرد، کمک موقوفات به حل نیازمندی‌های جامعه، حراست از موقوفات، وقف و کودکان، وقف و ازدواج، وقف و پیشرفت علم، وقف و قرآن، وقف و مساجد، وقف و محیط زیست، وقف و اماکن متبرکه، وقف و درمان، وقف و نیازمندان، وقف و اقتصاد مقاومتی از محورهای این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان تا ۲۰ بهمن ماه سال جحاری فرصت شرکت در این جشنواره را دارند، اعلام کرد: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز متعاقبا اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام نوروزی عنوان کرد: تبلیغ درحوزه دین وارزش‌های اسلامی به عنوان یک رکن اساسی در فرآیند هویت‌سازی جامعه باید در قالب‌ها و صورت‌های گوناگون ارائه شود تا زیبایی‌های ارزش‌های اسلامی بر همگان نمایان شود.

وی ادامه داد: هنر با توجه به زبان ارتباطی خاص خود، چنانچه به درستی مورد توجه قرارگیرد، می‌تواند بهترین وسیله برای ترویج و اشاعه ارزش‌های والای دینی وانسانی باشد. دراین راستا اداره اوقاف و امور خیریه استان به برگزاری جشنواره سراسری فرهنگی ـ هنری «وقف چشمه همیشه جاری» اقدام کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان اعلام کرد: از تمامی هنرمندان و فعالان عرصه طراحی ‌پوستر، آرم ، نشانه و تایپوگرافی دعوت می‌شود تا آثار خود را با درون مایه سنت حسنه وقف به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی در پایان یادآور شد: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به ایمیل waqfart@gmail.com و یا به دبیرخانه این جشنواره واقع در کردستان، سنندج، بلوار جانبازان ابتدای سایت اداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.