وبلاگ ویکی نیکی

ویکی نیکی مرجع معرفی موسسات خیریه در ایران

تبلیغ با اهداف خیریه یا تجاری؟

شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک و اینستاگرام پر شد از ویدیوهایی که طرفداران کمپین چالش سطل آب و یخ تهیه کرده بودند. موجی که با ستاره های سینما، مدیران شرکت های بزرگ، ورزشکاران و خواننده ها شروع شد و به سطح عام مردم رسید. این کمپین خیریه با هدف افزایش آگاهی مردم از بیماری ALS و کمک به موسسات خیریه راه اندازی شد. درواقع این اقدام تعاملی و سرگرم کننده به این صورت هست که فرد یک سطل آب و یخ روی سرش می ریزه و از سه نفر دیگه هم دعوت می کنه که به این کمپین بپیوندند و ظرف ۲۴ ساعت یا یک سطل آب یخ روی سرشون بریزن یا به موسسه ی خیریه (ALS) کمک کنند.

اتفاق جالب این که پای این کمپین از افراد مشهور به گجت ها و تبلیغات شرکت ها هم باز شده. البته هنوز برندهای زیادی از این موضوع استقبال نکردند. شاید علاقه ندارند تا از کمپینی که برای حمایت از بیماران راه اندازی شده است استفاده کنند.

اما چند روز پیش سامسونگ گلکسی S5 در اقدامی خودجوش به این کمپین پیوست و از فرصت استفاده کرد و سه گوشی هوشمند دیگر رو هم به این کار دعوت کرد، یا بهتر بگویم سه گوشی دیگر را هم به مبارزه دعوت کرد. آیفون ۵S، اچ تی سی One M8، و نوکیا لومیا ۹۳۰ اسمارت فون هایی هستند که به این چالش دعوت شدند. ماجرا اینجا تمام نشد و این گوشی ها هم دعوت سامسونگ را پذیرفتند و توانستند این چالش را با موفقیت پشت سر بگذارند.

ویدیوی چالش سطل آب و یخ سامسونگ

ویدیوی چالش سطل آب و یخ اپل

ویدیوی چالش سطل آب و یخ نوکیا و اچ تی سی

 

 

دسته ها: مقالات

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.