ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

تجلیل از معلولان در موسسه خیریه ای در گناوه

موسسه خیریه بقیه الله (عج) گناوه در آیینی به مناسبت روزجهانی معلولان از دانش آموز معلولان و مراکز توانبخشی این شهرستان تجلیل کرد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایرنا،حسین حسینی، مدیرعامل این موسسه دراین آیین گفت: درطول سال برنامه های مختلفی برای حمایت از نیازمندان و محرومان به ویژه در زمینه مالی اجرا می کند.
امداد و کمک رسانی به خانواده های نیازمند زیر پوشش موسسه برای رفع مایحتاج اولیه معیشتی، ایجاد زمینه توانمندسازی و خودکفایی خانواده های محروم و کم درآمد، ارایه خدمات مددکاری و پیگیری مراحل درمانی بیماران محروم و بی بضاعت، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان محروم با ارایه تسهیلات کمک آموزشی، لوازم التحریر و پوشاک، ارتقای سطح فرهنگ امداد و کمک به همنوعان نیازمند با افزایش سطح دانش و آگاهی عمومی نسبت به معضلات اجتماعی از عمده فعالیت ها وخدمات این موسسه است.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه، بازارچه ها و جشن های نیکوکاری برای جذب کمک های مردمی، کمک و مشاوره به جوانان محروم برای حل مشکلات اجتماعی، تهیه مسکن و بازسازی و نوسازی منازل آسیب دیده، اشتغال زایی، تهیه جهیزیه و تامین لوازم ضروری زندگی نیازمندان از دیگر خدمات این موسسه است.
عضو هیات مدیره موسسه خیریه حضرت بقیة الله (عج) گفت: قوانینی که مسئولان برای حمایت از معلولان تصویب می کنند جامه عمل پوشانده و اجرایی شود.
روح الله فروتن افزود: احترام به حقوق شهروندی دارای هر نوع معلولیت بر همگان واجب است و باید به منظور آموزش و اشتغال و معیشت پایدار معلولان نهایت تلاش از سوی مسئولان انجام شود.
وی اظهار کرد: مناسب سازی محیط های شهری و اماکن عمومی برای استفاده معلولان و جانبازان بخشی از حداقل حقوق مدنی و شهروندی این قشر است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

در این آیین برنامه های متنوعی شامل اجرای تئاتر، سرود، دکلمه و موسیقی اجرا شد و در پایان به دانش آموزان مدرسه کوشا و محبت و توانخواهان مرکز گل های آسمانی جوایزی اهدا شد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.