وبلاگ ویکی نیکی

ویکی نیکی مرجع معرفی موسسات خیریه در ایران

تجلیل از معلولان در موسسه خیریه ای در گناوه

موسسه خیریه بقیه الله (عج) گناوه در آیینی به مناسبت روزجهانی معلولان از دانش آموز معلولان و مراکز توانبخشی این شهرستان تجلیل کرد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایرنا،حسین حسینی، مدیرعامل این موسسه دراین آیین گفت: درطول سال برنامه های مختلفی برای حمایت از نیازمندان و محرومان به ویژه در زمینه مالی اجرا می کند.
امداد و کمک رسانی به خانواده های نیازمند زیر پوشش موسسه برای رفع مایحتاج اولیه معیشتی، ایجاد زمینه توانمندسازی و خودکفایی خانواده های محروم و کم درآمد، ارایه خدمات مددکاری و پیگیری مراحل درمانی بیماران محروم و بی بضاعت، حمایت از دانش آموزان و دانشجویان محروم با ارایه تسهیلات کمک آموزشی، لوازم التحریر و پوشاک، ارتقای سطح فرهنگ امداد و کمک به همنوعان نیازمند با افزایش سطح دانش و آگاهی عمومی نسبت به معضلات اجتماعی از عمده فعالیت ها وخدمات این موسسه است.


وی گفت: برگزاری نمایشگاه، بازارچه ها و جشن های نیکوکاری برای جذب کمک های مردمی، کمک و مشاوره به جوانان محروم برای حل مشکلات اجتماعی، تهیه مسکن و بازسازی و نوسازی منازل آسیب دیده، اشتغال زایی، تهیه جهیزیه و تامین لوازم ضروری زندگی نیازمندان از دیگر خدمات این موسسه است.


عضو هیات مدیره موسسه خیریه حضرت بقیة الله (عج) گفت: قوانینی که مسئولان برای حمایت از معلولان تصویب می کنند جامه عمل پوشانده و اجرایی شود.
روح الله فروتن افزود: احترام به حقوق شهروندی دارای هر نوع معلولیت بر همگان واجب است و باید به منظور آموزش و اشتغال و معیشت پایدار معلولان نهایت تلاش از سوی مسئولان انجام شود.


وی اظهار کرد: مناسب سازی محیط های شهری و اماکن عمومی برای استفاده معلولان و جانبازان بخشی از حداقل حقوق مدنی و شهروندی این قشر است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.


در این آیین برنامه های متنوعی شامل اجرای تئاتر، سرود، دکلمه و موسیقی اجرا شد و در پایان به دانش آموزان مدرسه کوشا و محبت و توانخواهان مرکز گل های آسمانی جوایزی اهدا شد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.