ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

بازارچه خیریه در توکیو به یاد شهدای آتش نشان

بازارچه خیریه سفارت جمهوری اسلامی ایران که همه ساله در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در توکیو برگزار می شود، امسال به با یاد آتش نشانان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو برپا شده است.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایرنا، در این بازارچه خیریه که روز یکشنبه به همت همسران دیپلمات های سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و با مشارکت انجمن صمیمی (بانوان ژاپنی دارای همسر ایرانی) و جمعی از تجار و بازرگانان ایرانی مقیم برپا شده است، مورد استقبال مردم توکیو قرار گرفت.


در اولین روز های برپایی این بازارچه ضمن ایجاد فضایی مناسب جهت آشنایی بیشتر ژاپنی ها با فرهنگ ایران، تعدادی از دیپلماتهای کشورهای خارجی به اتفاق همسران خود از آن بازدید کردند.


همچنین در غرفه های برپا شده امسال؛ اقلام فرهنگی و هنری و صنایع دستی کشورمان نظیر فرش، گلیم، گبه، سفره های قلمکاری، ظروف شیشه ای، لباس محلی، پارچه، انواع غذاها و شیرینی های سنتی و محلی کشورمان همراه با محصولات شرکتهای وارد کننده گلاب، انار و خاویار ایران در معرض بازدید و خرید شرکت کنندگان قرار گرفت.


یکی از بخش هایی که امسال با استقبال خوب بازدیدکنندگان به ویژه ژاپنی ها مواجه شده، بخش ارائه غذاهای ایرانی این بازارچه است.


همچنین بازارچه خیریه سال 1395 به منظور ادای احترام به شهدای ساختمان پلاسکو، با تصاویری از فداکاری آتش نشانان کشورمان نیز همراه شده است.


خانم نظرآهاری، همسر سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و مدیر این بازارچه در خصوص برپایی آن گفت: خوشبختانه استقبال از بازارچه امسال بسیار خوب است و عواید حاصل از آن، صرف حمایت از آسیب دیدگان حادثه پلاسکو و سوانح سوختگی خواهد شد.


ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت 8 صبح روز پنجشنبه (30 دی) دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان به یکباره فروریخت که بر اثر آن تعدادی از آتش نشانان و شهروندان در زیر آتش و آوار جان خود را از دست دادند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.