ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

بالارفتن ۱۵۰ درصدی تخریب کمک‌های انسان دوستانه توسط اسرائیل

به گفته یک آژانس سازمان ملل متحد، آمار تخریب و مصادره کمک‌های انسان دوستانه بین‌المللی به مردم فلسطین توسط اسرائیل نسبت به سال گذشته به ۱۵۰ درصد رسیده است.

به گزارش حوزه به نقل از imemc.org، یک آژانس سازمان ملل اعلام کرد که تخریب و مصادره کمک‌ های انسان دوستانه این سازمان به مردم فلسطین از آغاز امسال نسبت به سال گذشته به 150 درصد رسیده است.

دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه در سرزمین‌ های اشغالی فلسطین (اوچا) در گزارش 2 هفتگی 18-31 اکتبر اعلام کرد: مقامات صهیونیستی 18 ساختمان متعلق به 6 جمعیت فلسطینی را در شرق بیت المقدس تخریب یا مصادره کرده، 54 نفر از جمله 29 کودک را بی‌ خانمان کرده‌اند و به معیشت بیش از 46 تن دیگر آسیب زده‌اند.

این سازمان همچنین اعلام کرد که 8 ساختمان تخریب شده از جمله پناهگاه‌ های مسکونی، سرویس بهداشتی و یک مخزن آب، به عنوان کمک‌ های انسان دوستانه در راستای تخریب‌ های قبلی ارائه شده بودند. در نتیجه آمار ساختمان‌ های تخریب شده توسط رژیم صهیونیستی از آغاز سال 2016 به 273 ساختمان می‌رسد که این رقم نسبت به سال گذشته 150 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این گزارش همچنین ذکر شده که نیروهای اسرائیل 196 تفتیش و عملیات بازداشت در کرانه باختری انجام داده‌اند که در پی آن 234 تن را دستگیر کرده‌اند.

رژیم اسرائیل به مردم فلسطین اجازه ساختمان سازی در سرزمین‌ های اشغالی و بیت‌المقدس را نمی‌دهد، و فلسطینیان به ناچار مجبور به ساخت خانه بدون مجوز از سوی صهیونیست‌ ها می‌شوند. بالاترین تعداد یورش‌ های شبانه صهیونیست‌ ها مربوط به منطقه بیت‌المقدس بوده که منجر به بازداشت 97 نفر در 56 حمله شبانه از جمله حمله به مدرسه متوسطه در منطقه شرقی بیت‌المقدس می‌باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.