وبلاگ ویکی نیکی

ویکی نیکی مرجع معرفی موسسات خیریه در ایران

3267 قصرقندی توسط پزشکان بنیاد خیریه نورآوران سلامت ویزیت شدند

 

به گزارش ویکی نیکی سعید زرینی روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: بنیاد خیریه نورآوران سلامت شرق کشور برای دومین بار از 6 آذر امسال با حضور در سیستان و بلوچستان در روستای پاسک قصرقند مستقر شده که قرار است در طول 100 روز در 2 بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات لازم را به مردم محروم مناطق روستایی این شهرستان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) نیکشهر ارائه کند.
وی ادامه داد: تا کنون چشم پزشکان این بنیاد 2 هزار و 225 نفر از مردم جنوب سیستان و بلوچستان را ویزیت کردند که 223 نفر آنان کاندید عمل جراحی بودند و برای 795 نفر نیز عینک تجویز شد.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت دندان پزشکان این بنیاد هزار و 42 نفر از مردم منطقه را ویزیت کردند که بر روی بیش از 800 نفر آنان اقدامات ترمیمی دندان پزشکی انجام شد.


مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شرق کشور گفت: این بنیاد با راه اندازی چهار کانکس شامل یک کانکس حامل 2 یونیت دندانپزشکی، یک کانکس چشم پزشکی و یک اتاق عمل سیار و یک کانکس پشتیبانی به افراد کمتر از 15 سال این مناطق خدمات دندانپزشکی و به همه افراد دارای مشکلات چشم بدون محدودیت سنی خدمات ارائه می دهد.
زرینی افزود: براساس پیش بینی های صورت گرفته، حدود چهار هزار و 500 تا پنج هزار بیمار در بخش چشم پزشکی و حدود سه هزار بیمار در بخش دندانپزشکی از خدمات این بنیاد خیریه در جنوب سیستان و بلوچستان بهره مند خواهند شد.
استان سیستان و بلوچستان به سبب محرومیت های به جای مانده از گذشته های دور و بروز خشکسالی های مداوم 16 ساله با وجود خدمات و فعالیتهای گسترده نظام جمهوری اسلامی همچنان با مشکلات و محرومیت هایی رو به رو است و برخی از مردم آن به سختی گذران زندگی می کنند.
بیش از نیمی از جمعیت این استان در روستاها زندگی می کنند، گستردگی استان و پراکندگی نقاط جمعیتی آن، فاصله زیاد روستاها از مراکز شهرستانها، خشکسالی و کاهش فعالیتهای کشاورزی و دامداری و کمبود امکانات پزشکی و درمانی سبب شده است تا شمار زیادی از روستاییان به سبب تنگناهای اقتصادی برای درمان بیماریها نتوانند به مراکز مجهز پزشکی مراجعه کنند و به ناچار درد بیماری را به جان می خرند و سالیان سال همین درد و رنج را تحمل می کنند.


اکنون گسترش خدمات بهداشتی و درمانی بویژه با اجرای طرح نظام سلامت و توسعه خدمات بیمه ای نور امیدی در دل روستاییان ایجاد شده است.
علاوه بر این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی موسسه های خیریه و افراد خیر و نیکوکار نیز برای کمک رسانی به مردم مناطق محروم دست به کار شده اند و با استقرار بیمارستان های صحرایی و درمانگاه های سیار به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و مداوای بیماران کم بضاعت مبادرت می ورزند.
قصرقند در 600 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.