ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

ربیعی:54درصد ازمکاتبات امسال به نتیجه رسیده است/فرهنگ پاسخگویی دراوقاف ارتقاء یابد

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان اوقاف با بیان اینکه دبیرخانه ها در سازمان اوقاف در سه حوزه پاسخگویی به مردم، پاسخگویی به مکاتبات وارده و مکالمات فعالیت دارند خواستار ارتقای کیفی وکمی فرهنگ پاسخگویی در سازمان اوقاف و امورخیریه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حسن ربیعی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان اوقاف پیش از ظهر امروز در همایش سراسری مسئولان دبیرخانه و کارشناسان هماهنگی و پیگیری ادارات کل اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه نشست مشترک کارکنان دفاتر ریاست سازمان اوقاف پیرامون 3 محور ارتباطات، و مهارتهای ارتباطی، پاسخگویی به نامه ها و مکاتبات و مکالمات مردمی و ایجاد شبکه پیگیری برگزار می شود افزود: پاسخگویی به  نامه ها، مکاتبات ، مکالمات مردمی  و ارتقاء فرهنگ پاسخگویی در سازمان اوقاف و امور خیریه و ارتقاء سطح آموزش ها و مهارتهای اداری را از جمله اهداف این همایش برشمرد.

حسن ربیعی تشکیل قرارگاه پیگیری در دبیرخانه های اوقاف را اقدامی برای پیشبرد جهادی فعالیت ها دانست و افزود: ایجاد شبکه پیگیری نامه ها ، مکاتبات و برنامه های ابلاغی در استان ها یکی از محورهای این نشست است وایجاد شبکه پیگیری به منظور پیگیری مکاتبات و یافتن پاسخ نامه ها و برنامه های اولویت دار در حال اجراست.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: تحرک و پویایی ، سرعت بخشی به مکاتبات و ارتباط مستمر و پیگیری شفاهی و کتبی و حضوری از جمله وظایف کارشناسان دفاتر ریاست است.

ربیعی در ادامه با ارائه گزارشی از ستاد پیگیری مکاتبات در 6 ماهه اول سال در سازمان اوقاف از به نتیجه رسیدن 531 نامه اداری معادل 54٪ از مکاتبات در این سازمان خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.