ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

نیکوکاری با یک پست اینستاگرامی، به پویش سبد مهربانی بپیوندید

پویش «سبد مهربانی» طرحی مردمی است که توسط موسسه خیریه شهر امید نیکان برای اهدای ۵۱۶ سبد کالا به خانواده های نیازمند تهرانی راه اندازی شده است.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از مهر،کم کم شور و حرارت خانواده ها برای تدارک مقدمات سال نو دیده می شود. از خانه تکانی و قالیشویی گرفته تا خرید لباس و کیف و کفش نو؛ اما بگذارید نگاهتان را با صحنه ای دیگر از نمایش درام دنیا آشنا کنم؛ آن هم چیزی نیست جز پشت پرده جواب بعضی پدرها به فرزندانشان که می شود به آنها نگریست و گریست.

آن زمان که فرزندی لباس نو می خواهد و پدر می گوید این لباسی که بر تن داری خیلی زیباست و سال ها کار می کند یا آن زمانی که از خاطرات خودش می گوید که قدیم اصلا لباس خریدن به این سبک و شیوه مرسوم نبود و لباس پدر به برادر بزرگتر و سپس به برادران دیگر می رسید. همه اینها را می گوید تا مستقیم به فرزندش نگوید پول برای لباس نو خریدن ندارم. لباس بچه ها که سهل است، بگذارید کمی از استرس مادر بگویم وقتی که زنگ درب خانه در ایام عید به صدا در می آید. گویی با صدای زنگ، می توانی صدای ریختن دل مادر را هم بشنوی، چرا که او بهتر از همه می داند که چای هم برای پذیرایی کم دارد چه رسد به میوه و شیرینی و غذا.

باور کنید لفاظی و بازی با کلمات نیست اگر بگوییم سبد کالا برای خانواده هایی که تحت پوشش خیریه هستند، سبد کالا نیست، سبد امید است، سبد زندگی است، سبد خوشحالی است.  

مادری که با بغض به محتویات این سبد می نگرد و چه نقشه ها در سر می پروراند برای خوشحال کردن بچه ها بعد از مدت ها.

پدری که از کارافتاده است و یاد می کند خریدهای خودش را برای اهالی خانه و استقبال همسر و فرزندان از او وقتی دست پر به خانه می آمد.فرزندانی که از خوشحالی مادر خوشحال شدند و بعد از مدت ها لبخند شیرینی بر لبانشان نقش می بندد.

حتی اگر یکی از تفریحات یا رستوران گردی ها یا پاساژ گردی ها را کم کنیم، می توانیم خانواده ای را شاد کنیم و به تبع آن، وجدان و قلب خودمان را نیز آرامش ببخشیم. خیریه شهر امید نیکان، مطابق هر سال درنظر دارد که برای خانواده های تحت پوشش خود که توسط چند گروه خبره شناسایی شده اند، سبد کالا تقدیم کند.

بیش از ۵۱۶ خانواده چشم انتظار رسیدن این سبد هستند تا در ایام سال نو، حداقل ها را در کنار خود ببینند و سال نو را با دغدغه کمتری برای خورد و خوراک آغاز کنند.

چگونه در این طرح شرکت کنیم؟

برای مشارکت در طرح سبد مهربانی، کافی است از طریق ربات تلگرامی @Sabade_mehrabani_bot در کمتر از یک دقیقه پوستر اختصاصی همراه با تصویر خود را دریافت کرده و با هشتگ های #شهر_امید و #سبد_مهربانی در اینستاگرام درج کنید.همچنین برای کمک مادی به پویش سبد مهربانی هم می توانید از طریق بات تلگرام اقدام کنید و هم از طریق سایت خیریه شهر امید در شاد کردن تعدادی از هموطنان سهیم شوید.

هزینه هر سبد کالا شامل ۱۰ کیلو برنج، ۲ قوطی روغن مایع سرخ کردنی، ۲ قوطی روغن پخت و پز، ۴ بسته ماکارونی، ۲ قوطی رب گوجه، ۲ بسته سویا، ۴ عدد تن ماهی، چای، قند و شکر، نخود، لوبیا، عدس، رشته آش، حلواشکری، شیرینی و شکلات و آجیل به ارزش تقریبی ۲۵۰ هزار تومان است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.