ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

با توسعه سنت وقف مشکلات مردم برطرف می شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در زمان گذشته سنت حسنه وقف بیشتر احساس می شد و به نظر می آید پررنگ تر بود اما امروزه در فضا و حجم کمتری دیده می شود. شاید شهرها توسعه پیدا کردند که سنت وقف به خوبی احساس نمی شود.

به گزارش ویکی نیکی هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم ایذه و باغملک در خصوص سنت حسنه وقف در گفتگو با امینانه، گفت: وقف یک سنت حسنه ای بود که در گذشته بسیار پررنگ بود و به لطف خداوند در حال حاضر هم وجود دارد. افرادی که می توانند بخشی از امکانات و ملک خود را در جهت استفاده عمومی قرار می دهند این همیشه نکته بسیار مثبتی بود که مردم در حل مشکلات مشارکت می کردند و بر توسعه زیرساخت ها برای رفع مشکلات خود مشارکت داشتند. وقف یک سنت اسلامی، مذهبی و برادرانه ای بود که خوشبختانه این سنت بیم ما ایرانیان و مسلمانان وجود دارد. این سنت بسیار خوب است و توسعه پیدا کرده  است اما در زمان گذشته سنت حسنه وقف بیشتر احساس می شد و به نظر می آید پررنگ تر بود اما امروزه در فضا و حجم کمتری دیده می شود. شاید شهرها توسعه پیدا کردند که سنت وقف به خوبی احساس نمی شود. 

 
وی افزود: با گسترش سنت حسنه وقف مشکلات منطقه و شهر برطرف می شود و همین امر تشویقی برای دیگران به حساب می آید و آنها هم به سمت وقف بروند و در جهت مشکلات خودشان و ایجاد فضا برای دیگران مشارکت خواهند داشت. این کار خیر از نظر روحی به ایجاد جامعه سالم کمک شایانی می کند و این محاسن و اثرات معنوی آن بسیار بزرگ و سازنده است.
 
خادمی گفت: جامعه ما به سمتی می رود که افراد پیر را بیشتر شامل می شود. یکی از نیازهای جامعه این است که به سالمندان رسیدگی مناسب شود و در شان آنها مراکز و خانه سالمندان باید احداث گردد. مسئله دیگر مراکز درمانی و بهداشتی است که با توجه به زیرساخت ها می توان به احداث آن پیشقدم شد. در برخی مناطق و روستاهای ما مسجد وجود ندارد لذا در آن مناطق مسجد احداث کرد. بنابراین با اولویت بندی در هر نیاز و با توجه به هر منطقه می توان امر وقف را عملی کرد و می توان در همه این بخش ها استفاده کرد.
 
وی در پایان خاطر نشان ساخت: خانواده ما در شهر ایذه کار وقف انجام داده ایم. پدر اینجانب زمینی را برای احداث بیمارستان واگذار کردند که تنها بیمارستان این شهر است و 17 شهریور نام دارد. در شهر ایذه زمین های بخشداری و مراکز درمانی را پدر اینجانب واگذار کرده است بیشترین واگذاری در شهر ایذه توسط خانواده ما صورت گرفته است و ما این زمین ها را به دولت واگذار کردیم و آنها به احداث بیمارستان و مرکز فنی و حرفه ای اختصاص دادند. امسال نیز به آموزش و پرورش زمین واگذار کرده ایم.
 
 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.