ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

حکایت جالب وقف زمین 2000 متری توسط یک کشاورز

يکي از مهم ترين تمهيدات دين اسلام در راستاي دور انديشي و تامين آينده مسلمين و فرزندان ايشان پايه ريزي سنت حسنه وقف است، چنان که وقتي به قرآن کريم و روايات اهل بيت (ع) و سنت عملي ايشان رجوع مي کنيم، اهميت دو چندان اين سنت زيبا را در مي يابيم. گر چه در قرآن کريم آيه اي به صراحت دال بر وقف وجود ندارد اما از آيات متعددي مي توان وقف را به عنوان يکي از مصاديق بارز اعمال صالحه يا باقيات صالحات يا ... معرفي نمود.

 
آقای اکبری یک واقف نیکوکار و کشاورز قطعه زمینی را به متراژ 2000 متر در روستای حسین آباد سرهنگ ورامین وقف کرده است. 
 
در ادامه قصد و انگیزه این نیکوکار بزرگوار را می خوانید؛
به گفته آقای اکبری: ما دوازده کشاورز نفر بودیم که می خواستیم کار وقف انجام دهیم از بین آنها فقط اوضاع مالی اینجانب مناسب نبود و نتوانستم کاری انجام دهیم و حتی از داشتن کرایه تاکسی نیز عاجز بودم. اما با لطف و عنایت خداوند که اوضاع مالی مناسبی برای من پیش آمد زمین 2000 متری را وقف کردم تا برای آخرت خود کاری انجام داده باشم.
 
وی گفت: هر کسی می تواند برای مال خود کاری انجام بدهد و اختیار اموال هر کسی به خودش مربوط می شود. وقف اینجانب کامل در اختیار سازمان اوقاف قرار داده ام تا تمامی امورات را مسئولین انجام دهند. از این بابت که کار خیری انجام داده ام و توانستم وقف کنم خیالم از هر لحاظ آسوده است.
 
 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.